Własne cztery kąty to marzenie wielu osób. Pragnienie posiadania mieszkania jest szczególnie silne, gdy wkraczamy w dorosłość i chcemy zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie. Niestety, jest to także moment, w którym zazwyczaj nie posiadamy dużej ilości środków finansowych, pozwalających nam na dokonanie zakupu. Powstaje więc pytanie: czy istnieje sposób na to, by znaleźć tanie mieszkanie? Okazuje się, że możemy skorzystać z kilku przydatnych porad. Jakich? Opisujemy je w naszym artykule.

Rynek pierwotny, czy wtórny?

Podstawowe pytanie, które powinniśmy sobie zadać w czasie szukania swojej pierwszej nieruchomości brzmi: czy mieszkanie ma pochodzić z rynku wtórnego, czy z rynku pierwotnego? Praktyka pokazuje, że oferty atrakcyjne cenowo dotyczą w większości pierwszego rozwiązania, czyli rynku wtórego. Wynika to przede wszystkim z faktu większej rozpiętości cenowej oraz większej elastyczności ofert. Dodatkowo osoba sprzedająca mieszkanie może znajdować się w różnej sytuacji życiowej, dzięki czemu może być skłonna do renegocjowania kosztów.

Jeśli zależy nam na kupnie taniego mieszkania, warto rozważyć nieruchomość, która wymaga remontu. Dlaczego? Cena takich mieszkań jest zazwyczaj dużo niższa, z kolei niezbędne prace naprawcze możemy przeprowadzić samodzielnie, ponosząc przy tym niskie koszty.

Druga opcja to zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Niestety, tutaj okazje cenowe zdarzają się niezwykle rzadko. Co więcej, jeśli trafimy na zaskakującą obniżkę cen, warto zastanowić się, jaka jest jej przyczyna. Czy mieszkanie posiada wady? Jaka jest jego lokalizacja? Jak przedstawia się układ pomieszczeń? Ile dziennego światła dociera do poszczególnych części? Tylko wzięcie pod uwagę wszystkich wspomnianych czynników pozwoli nam podjąć dobrą decyzję.

Sposób na tanie mieszkanie

Wiele osób uważa, że sposobem na zakup taniego mieszkania są licytacje komornicze, w czasie których możemy nabyć nieruchomość taniej nawet o kilkadziesiąt procent. Korzystając z tej formy zakupu warto jednak posiadać pewną wiedzę i doświadczenie. Na szczególną uwagę zasługują elementy, takie jak kwota wadium, czy cena wywoławcza. Co więcej, zakup nieruchomości jest skierowany do osób, które już zgromadziły niezbędne środki. Dlaczego? Wpłacenie ustalonej kwoty jest wymagane w ciągu dwóch tygodni od sfinalizowania całej sprawy. Oznacza to brak czasu na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, czy innej formy wsparcia.

Warto także pamiętać, że cena mieszkania zależy przede wszystkim od jego lokalizacji – miasta, dzielnicy, czy nawet ulicy. Oczywiście, nieruchomość powinna odpowiadać naszym preferencjom, a jej lokalizacja – zapewniać wygodę. Warto jednak rozważyć z pozoru niepasujące opcje. Czy mieszkanie na obrzeżach posiada dobre połączenie komunikacyjne z centrum? Jeśli tak, to może być doskonałą opcją, która łączy w sobie wiele zalet m.in. niższą cenę i wysoki poziom wygody.

Profesjonalna pomoc

Jednak gdzie szukać ofert, które spełnią nasze oczekiwania? Wiele osób przekonało się, że doskonałą pomocą jest wyszukiwarka dostępna na naszej stronie internetowej. Jako doświadczone biuro nieruchomości pomożemy Ci znaleźć propozycję w dobrej lokalizacji i korzystnej cenie.

Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów biznesowych, komercyjnych oraz inwestorów, jak i klientów indywidualnych, szukających miejsca na własny użytek. Stworzyliśmy szeroką ofertę, specjalnie wyselekcjonowanych nieruchomości, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyszukaj artykuł